ScrollToTop
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 657

Dekosfera

Mamy Dyrektora Kreatywnego

Mamy Dyrektora Kreatywnego

Dominika J. Rostocka została Dyrektorem Kreatywnym marki Dekorian


Ogólnopolska sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian podjęła współpracę z utytułowaną polską architekt wnętrz i designerką Dominiką J. Rostocką. Objęła ona funkcję Dyrektora Kreatywnego marki.
Dyrektor Kreatywny to nowe stanowisko w strukturze organizacyjnej firmy Dekorian. Zostało powołane do życia w związku z dynamicznym rozwojem sieci salonów firmowych i potrzebą spójnej prezentacji bogatej oferty produktowej Dekoriana. Dominika Rostocka odpowiedzialna będzie m.in. za przygotowanie koncepcji wizualnej i funkcjonalnej salonów firmowych, tak aby były one przestrzenią przyjazną dla architektów wnętrz i klientów indywidualnych. Architektka będzie cyklicznie przedstawiała autorskie kompozycje materiałów wnętrzarskich pochodzących od różnych marek z portfolio sieci Dekorian. Materiały te stanowić będą źródło inspiracji, a zarazem praktyczny przewodnik zakupowy. Ponadto, Dominika Rostocka dołączy do zespołu, który podejmuje decyzje o rozszerzeniu dotychczasowej oferty firmy o nowe produkty spójne z wizerunkiem sieci Dekorian. Jak podkreśla Mariusz Kaperczak, Dyrektor Zarządzający w firmie: „Dekorian długo szukał osoby, która urzecze nas swoją kreatywnością, a zarazem będzie doskonale znała branżę wnętrzarską, w tym potrzeby zarówno architektów wnętrz, jak i klientów indywidualnych. Dominika z jej nieszablonowym spojrzeniem na świat i ogromnym doświadczeniem projektowym będzie z pewnością właściwą osobą na właściwym miejscu".


DSC 5685 mKim jest Dominika Rostocka?

Architekt, designer, założycielka i współzałożycielka firm z dziedziny designu i projektowania wnętrz, m. in. Rotado Design, Atelier Architektury, Galeria „Art Room", a ostatnio „Atelier Grzybowska 6/10". Prezes i główny projektant w Creative Coop Architects. Wyróżniana w Polsce i za granicą. W 2013 roku jej „Rezydencja pod Dębami" została nagrodzona w Londynie tytułem Best Interior Design w prestiżowym konkursie European Property Awards. W ciągu 15 lat kariery zawodowej zrealizowała kilkaset projektów wnętrz w Polsce i za granicą (między innymi we Włoszech, Niemczech czy Dubaju). Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji. Projektuje także obiekty publiczne i zajmuje się konserwacją zabytków. Znakiem rozpoznawczym jej realizacji są oryginalne detale. Tworzy nie tylko projekty budynków i wnętrz, ale także wzory autorskich mebli i indywidualnych elementów dekoracyjnych.
W 2014 r. zainicjowała powstanie Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu, której jest mentorem i głównym wykładowcą. Opracowała autorski program nauczania, skoncentrowany na technicznych i praktycznych aspektach projektowania przestrzeni. Założycielka Fundacji Art&Mind, zajmującej się edukacją w dziedzinie sztuki i designu, a także rozwojem kreatywności wśród ludzi w każdym wieku.


Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej (akre-dytacja Royal Institute of British Architects) oraz Podyplomowych Studiów Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej. Swoje zamiłowanie do detali zawdzięcza licznym pasjom artystycznym oraz dodatkowemu wykształceniu w zakresie rzemiosła artystycznego, rysunku oraz malarstwa. Fascynują ją nowe trendy w stylistyce i wzornictwie. W ich poszukiwaniu odwiedza regularnie targi wnętrzarskie w Paryżu, Kolonii, Mediolanie czy Moskwie.

 

Galeria zdjęć

Właścicielem marki jest:
P.H. MAM Sp. z o.o.
Zgórsko ul.Leśna 31, 26-052 Nowiny
tel/fax (41) 346 53 05
biuro@mam.com.pl