ScrollToTop

Dekosfera

Francuski design w salonach Dekorian

Francuski design w salonach Dekorian

Podłogi winylowe cieszą się coraz większą popularnością. Mają szerokie spectrum zastosowań i wiele atutów, które czynią je niezwykle funkcjonalnym materiałem wykończeniowym. Dotychczas podstawowym mankamentem podłóg winylowych było stosunkowo skromne wzornictwo. Francuska marka Arkit dokonuje na tym polu prawdziwej estetycznej rewolucji. Łączy technologię i sztukę projektowania, proponując produkty, które są krokiem milowym w historii płyt z winylu.

Styl Sillages, któremu ton nadały odręczne rysunki Robina, można scharakteryzować jako organiczny i oniryczny. W jego ramach powstały dwa cykle: Détours i Ondes. Pierwszy bazuje na tajemniczym motywie przywodzącym na myśl kształt koralowca. Drugi cykl - Ondes - opiera się na nieoczywistym kształcie wydłużonego owalu, który ułożony w rytmiczne, harmonijne struktury upodabnia się do struktur tworzonych przez naturę (na przykład umaszczenia zwierząt, widoku rozgwieżdżonego nieba).

Płyty z cyklu Ondes - jak i wiele innych płyt Arkitu - można ciekawie aranżować, wykorzystując kierunki wzorów. Jeden kierunek ułożenia płyt wydłuży lub poszerzy przestrzeń, bardziej awangardowe aranżacje nadadzą jej dynamiki i charakteru. Arkit proponuje również ciekawe narzędzie do projektowania, dzięki któremu można eksperymentować z kolorami oraz tworzyć własne kompozycje do konkretnych wnętrz: http://simulateur.arkit-floors.com/.

Podłogi marki Arkit od sierpnia dostępne są w salonach Dekorian. Nasza sieć jest ich wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski.

Właścicielem marki jest:
P.H. MAM Sp. z o.o.
Zgórsko ul.Leśna 31, 26-052 Nowiny
tel/fax (41) 346 53 05
biuro@mam.com.pl